Екперт-сесія Клубу Мерів на тему: Стратегічний розвиток (стратегії, плани та їх виконання)

26 січня відбулась чергова експерт-сесія Клубу Мерів. Учасники мали змогу прослухати та поспілкуватись зі спікером Лепьошкіним Ігорем Івановичем на тему “Стратегічне планування розвитку територіальних громад”.

Пан Ігор Лепьошкін   – радник з питань регіонального розвитку, працівник органів місцевого самоврядування та неурядових організацій,  викладач економічних дисциплін в університетах. З 2002 року він працює у сфері місцевого та регіонального розвитку, зокрема у проєктах міжнародної технічної допомоги на різних експертних і управлінських посадах. Останні 15 років працював у проєктах МТД, що фінансуються багатьма донорами, зокрема проєкти «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» та «U-LEAD з Європою» (GIZ); проєкти Федерації Канадських Муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)» та «Місцевий економічний розвиток міст України (МЕРМ)»; проєкти USAID «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність» та «Економічний розвиток міст України». Робота цих проєктів передбачала допомогу органам місцевого самоврядування, національним і регіональним органам влади у сфері стратегічного планування, місцевого економічного розвитку, підтримці розвитку малого та середнього бізнесу, залучення інвестицій тощо. Надавав допомогу у розробленні й впровадженні понад 60 стратегій розвитку міст / територіальних громад України.

 

На зустрічі були озвучені такі пункти – зміни систем стратегічних і програмних документів на національному рівні, обговорили систему стратегічних і програмних документів територіальної громади та розробку стратегій розвитку громад. З учасниками детально розібрали та проговорили етапи стратегічного планування та важливість SWOT-аналізу. Також спікер наголосив на важливості стратегічного бачення та продемонстрував його формування на прикладах.

 

 

Голова міста Тростянець Юрій Анатолійович Бова порушив актуальне питання, яке регламентується постановою Кабінету Міністрів України №590, що полягає у порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану. Юрій Анатолійович вніс пропозицію, щодо змін у постанові, аби покращити систему та передбачити дозволи на проєктування об’єктів, що визначені у межах стратегій громад. Також учасники конференції запропонували Клубу Мерів звернутися з відповідною заявою.

А славутицький міський голова та президент Клубу Мерів Володимир Удовиченко поділився своїм досвідом написання стратегічного плану розвитку.

Спікер Ігор Лепьошкін оголосив, що він відкритий для консультацій та допомоги членам Клубу Мерів.

Зауважимо, що участь у заході та повний доступ до матеріалів експерт-сесій і відеозаписів є тільки у членів Клубу Мерів – голів міст та громад, а також їх команд.

Якщо Ви є головою міста чи громади, але ще не є членом Клубу Мерів – перейдіть за посиланням та зареєструйтесь: Клуб Мерів Форма члени клубу – Клуб Мерів (mayorsclub.org)

Попередня
12.01.2023
Установча сесія Клубу Мерів 2023 – Плануємо розвиток громад та відбудову України
Наступна
09.02.2023
Експерт-сесія Клубу Мерів на тему: “Інвестиційні паспорти”.