0%

Дирів Іван Ярославович

Долинський міський голова з груня 2020 року. Обраний від Івано-Франківської обласної організації ВО “Свобода”.

Дата народження

21 червня 1979 року

Місце народження

Село Саджава Богородчанського району Iвано-Франкiвської областi

Освіта

З 1996 по 2002 рiк навчався в Нацiональному Унiверситетi “Львівська полiтехнiка” за спецiальнiстю Електричнi системи i мережi та здобув квалiфiкацiю iнженера-електрика.

3 2005 по 2010 рiк навчався в Iвано-Франкiвському унiверситетi права iменi Короля Данила Галицького за спецiальнiстю Правознавство та здобув квалiфiкацiю магiстра права.

Кар'єра

З 2001 року працював електромонтером в Долинському лiнiйному виробничому управлiннi магістральних газопроводів.
З 2002 по 2014 роки працював iнженером-енергетиком в Долинському лiнiйному виробничому управлiннi магiстральних газопроводів.
З 2006 по 2010 роки був депутатом Долинської мiської ради п’ятого демократичного скликания.
З 2010 року був депутатом Долинської районної ради Iвано-Франкiвської областi шостого та сьомого демократичного скликань.
З 2014 по 2015 роки працював на посаді заступника голови Долинської районної ради Iвано-Франкiвської областi.
У 2015 році безпосередньо брав участь в проведенні АТО на території Донецької та Луганської областей.
З 2016 по 2020 роки працював iнженером-енергетиком в Долинському лiнiйному виробничому управлiннi магiстральних газопроводiв ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”.
У 2020 році був обраний на посаду Долинського міського голови.

Сайт громади

dolynamr.ukraina.org.ua

Галерея

Відео-інтерв’ю

Бачення

Конкурентні переваги території, а також ті можливості, які відкриваються через зміни в його зовнішньому оточенні, повинні працювати на покращення умов життя як мешканців міста і сіл території громади, так і гостей, туристів, інвесторів через поліпшення бізнес- та інвестиційного клімату, його туристичної і культурної привабливості, якості середовища громади та системи надання ринкових і неринкових послуг.

Місія

Стратегічне партнерство влади, громади та бізнесу, де кожен партнер зможе знайти своє місце і свої інтереси та внести відповідний вклад у розвиток громади. Збільшення кількості робочих місць, підвищення рівня доходів домогосподарств, підвищення бізнесової та рекреаційно-туристичної привабливості громади серед інвесторів та туристів, підвищений рівень комфортності міського середовища, а також середовищ сільських поселень громади, та якості надання послуг

Проєкти та новини

Оновлено Центр первинної медичної допомоги в місті Долина

В рамках міжнародного проєкту «Співпраця задля покращення медичного обслуговування в Долині та Бая-Спріє», 2SOFT/4.1/162, CIMS було оновлено КНП "Центр первинної медичної допомоги" Долинської міської ради. Комфорт, затишок і якісні медичні послуги отримують мешканці громади завдяки міжнародній співпраці. Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.

Прикарпатський енергетичний форум в Університеті Короля Данила

Участь у панельній дискусії "Можливості та рішення для енергетичних систем регіону, громад, компаній, установ та домогосподарств". Долина: успішні кейси з енергоефективності - міський голова Іван ДИРІВ, керівник проєктів Володимир СМОЛІЙ

Міська рада започаткувала стипендію кращим вихованцям Долинської ДЮСШ за високі досягнення

22 лютого 2023 року вручили перші сертифікати спортсменам одиночних видів спорту: - Денису РОЗДОЛЬСЬКОМУ (бокс) - Владу КОНДРАТЮКУ (бокс) - Владиславу ТКАЧЕНКУ (греко-римська боротьба) - Захару БАРТКІВУ (греко-римська боротьба) - Сергію ЧЕРКАСУ (греко-римська боротьба) Нехай ця маленька мотивація буде поштовхом до подальшого розвитку наших спортсменів!

Форум місцевої солідарності між Францією та Україною

Діалог з громадою

Рубрика "Запитай у міського голови" ініційована та започаткована очільником Долинської громади у 2021 році. Міський голова відповідає на запитання мешканців Долинської ТГ у відео форматі. Періодичність виходу випусків програми "Діалог з громадою" залежить від активності мешканців та кількості запитань, які надійшли. Залишити питання можна за покликанням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGLqNZuXWStcv8A25Z6t5YwhRsx87ewGqWF56oR0btOSVUuA/viewform Випуски з відповідями публікуються: на офіційних каналах: YouTube, сторінці міського голови та спільноті міської ради у Facebook, на веб-сайті

Конкурс підтримки ідей, пропозицій жителів Долинської територіальної громади

У тебе є купа креативних ідей, але всі вони досі лишаються на сторінках в блокноті? Міський голова Іван ДИРІВ оголосив конкурс підтримки ініціатив, пропозицій жителів Долинської громади. Ніколи до кінця не знаєш, спрацює ідея чи ні. Можна реалізувати пару-трійку непоганих ідей, які дадуть результати. Та можна зробити одну класну, яка затьмарить всі. Тому, якщо уявити ідеї у відсотках, то 75% з них — слабкі, 24% — хороші робочі варіанти і тільки 1% — «суперові». Коли ти знайдеш таку, то не зможеш спати чи думати про щось інше, поки не реалізуєш її. Ми ж з командою вважаємо, що ідея повинна народжуватися з потреби. Інакше вона не принесе користі. Саме тому розпочинаємо збір ідей та приймаємо пропозиції від мешканців Долинської громади. Навіть якщо вагаєтесь чи ідея варта уваги – все одно надсилайте. Можливо, саме Ваш задум завтра активно обговорюватимуть і саме він отримає право на реалізацію. Ідеї можуть бути різними: від благоустрою вулиць, зон відпочинку, покращення умов проживання людей, організації дозвілля до покращення екологічної ситуації, розбудови, збереження та відновлення історично - культурної спадщини територіальної громади, впровадження енерго зберігаючих заходів, підтримка та розвиток освітніх, культурних і творчих ініціатив до інших суспільно-корисних соціальних, ба, навіть грандіозних та креативних проектів. Приймаємо і розглядаємо абсолютно все! І пам’ятайте: якщо «горіти» ідеєю, можна знайти і час, і гроші, і експертів, і попит. А коли ідея лежатиме довго, то завжди з’являться причини її не реалізовувати. Бажаємо успіху і чекаємо пропозицій на електронну адресу: dolynarada@gmail.com

Долинська територіальна громада

Дата заснування громади

30 червня 2019

Місцезнаходження

Калуський район, Івано-Франківська область

Адміністративний центр

місто Долина

Склад

місто Долина і 21 село

Орган місцевого самоврядування

Долинська міська рада

Населення

48 844 мешканців

Площа

358,8 км. кв.

Природні ресурси

нафта, газ, сіль

Рекреаційні ресурси

Карпатські гори, річка Свіча

Площа сільськогосподарських угідь

71,3 км. кв.

Домінуюча галузь господарства

підприємства нафтогазового комплексу

Бюджет

близько 600 млн. грн.(близько 15 млн. євро)

Галузі, що розвиваються

виробництво екологічної продукції (лохина, мед,
крафтовий сир тощо), легка, деревообробна,
харчова, будівельна промисловість, туризм

Гуманітарна сфера

53 комунальні заклади

Економіка

Бюджетоутворювальною галуззю господарства громади є нафтогазова
промисловість (понад 90% промислового виробництва), яку представляють такі підприємства як НГВУ «Долинанафтогаз», Долинський газопереробний завод, АТ «Укрспецтрансгаз», АТ «Укртрансгаз» та інші. Проте, доволі оптимістичні прогнози
щодо запасів Долинського нафтового родовища та перспектив розвитку підприємств,що представляють цю галузь, громада має стратегічне бачення щодо диверсифікації місцевого економічного профілю.
В Долинській громаді є потенціал для виробництва екологічно чистої
сільськогосподарської продукції та перероблення дарів природи Карпатського краю. На сьогодні значні площі зайняті під вирощуванням ягідної культури чорниці садової (лохини) – це близько 100 га.
Також налагоджене виробництво в лабораторних умовах саджанців лохини, ожини безколючкової та підщеп плодових дерев. Є певні напрацьовані проєкти з культивування і перероблення лікарської сировини. Також перспективним напрямком, що розвивається, є перероблення молочної продукції (крафтові сири).
На території громади також діють підприємства легкої промисловості, які спеціалізуються на виробництві спецодягу на договірних умовах з іноземними компаніями, деревообробної і будівельної галузі. В громаді ведеться будівництво нових багатоквартирних будинків, торгово-офісних приміщень тощо. Місцеві малі підприємці в основному зосереджені у сфері торгівлі та послуг.

Туристичний потенціал

Долинщина володіє великим потенціалом для розвитку зеленого та
рекреаційного туризму, оскільки має сприятливі природно-географічні умови (Карпатський регіон), вигідне розташування і добре розвинену інфраструктуру. У громаді розвивається паломницький, подієвий, велосипедний та зелений туризм. Є значні перспективи розвитку медичного, а саме бальнеологічного туризму, де планується використання соляної ропи з джерел, що розташовані на території
громади. Крім того, є зацікавленість в розвитку малої авіації (туризм, транспорт, рятувальна служба, сан авіація тощо).

Гуманітарна сфера

В громаді діє розгалужена мережа комунальних закладів культури, освіти, позашкільного виховання, охорони здоров’я та спорту (35 шкіл та садочків, 21 заклад первинної медичної допомоги, багатопрофільна лікарня, спортивна, музична та художня школи, різноманітні гуртки, молодіжний центр, 2 будинки культури, народний дім, краєзнавчий музей, 39 клубних та бібліотечних закладів тощо).
При міському голові створена Молодіжна рада. Учнівська молодь громади бере активну участь в різноманітних олімпіадах, спортивних змаганнях, музичних і танцювальних конкурсах тощо. На базі установ культури громади функціонують 22 народно-аматорських колективи, діють об’єднання за інтересами. В громаді проводяться регулярні заходи та фестивалі (Гастрономічний фестиваль, свято
бойківського меду, різдвяна ярмарка, ретро пробіг, фестиваль карильйонів та ін.).

Енергоефективність. Адаптація до змін клімату

Попри те, що Долинщина завжди славилася своїм промисловим потенціалом, ми маємо значні успіхи у сфері енергоефективності. Громада є учасником Європейської Енергетичної Відзнаки. В 2009 році місто Долина приєдналося до загальноєвропейської ініціативи «Угода мерів», а у 2021 році – вже Долинська територіальна громада підтвердили свої стратегічні цілі щодо продовження роботи в даному напрямку та зобов’язалася зменшити викиди СО2 до 2030 року на 30 %. Протягом 2015 – 2019 років в рамках програми SUDeP було утеплено 30 багатоквартирних житлових будинків (бюджет проекту становив: 1 млн. євро, а зменшення споживання газу склало 23-36%). Три дитячі садочки оснащені сонячними колекторами. Понад 30% будівель бюджетної сфери переведені на опалення альтернативними джерелами енергії (тверде паливо). Розпочато проєкт з встановлення в громаді станцій акумуляції електроенергії. Також заплановано встановлення сонячних станцій для потреб водоканалу, освітніх та медичних закладів.

Міжнародне співробітництво

Важливою сферою діяльності Долинської міської ради є міжнародне
співробітництво. В рамках побратимського партнерства ми працюємо з низкою іноземних муніципалітетів, таких як Бая-Спріє (Румунія), Шяуляйський район (Литовська республіка), Бююкчекмедже (Стамбул, Турецька республіка), Гульборгсунн (Данія), Монтіньї-ле-Бретонне (Франція), Прерія Віледж (США), Немодлін, Гродзіск Великопольський (Польща), та ін.
Основні напрямки співпраці – розвиток освіти, культури, спорту, молодіжної політики, туризму, обміну досвідом у сферах муніципального управління, підтримки підприємництва, клімату, екології, енергоефективності, реалізації спільних проєктів тощо. Крім того, в 2022 році додалась ще співпраця у сфері гуманітарної допомоги.
Зараз в громаді відбувається реалізація транскордонного проєкту «Співпраця задля покращення медичного обслуговування в Долині і Бая-Спріє» за фінансової підтримки ЄС, в рамках СОП «Румунія – Україна 2014 – 2020», завдяки якому здійснено оновлення та оснащення центру первинної медичної допомоги в м. Долина.
Сума гранту для Долини складає 193 тис. Євро.
Ми прагнемо до Європейського майбутнього і зацікавлені у розширенні міжнародного співробітництва нашої громади.

Життя в умовах війни

В умовах широкомасштабної військової агресії російської федерації, наша громада докладає усіх можливих зусиль задля забезпечення тилових функцій. Ми допомагаємо внутрішньо переміщеним особам, жителям регіонів, що потерпають від бойових дій та військовим на фронті, а також стараємось максимально підтримувати життєдіяльність громади. Активно працює волонтерський рух. В міській раді організовано гуманітарний «хаб», де здійснюється консолідація, зберігання та перерозподіл допомоги тим, хто її потребує. За весь час військового вторгнення громада прихистила близько 5000 осіб, а також майже щодня здійснює відправлення гуманітарних вантажів на схід та південь країни.

Членство в Асоціаціях

– Асоціації міст України;
– Асоціації «Енергоефективні міста України»;
– Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна»;
– міжнародній Асоціації «Кліматичний Альянс»;
-Європейська Енергетична Відзнака
– Асоціація ОТГ
– Агенція розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття
– Асоціації «Відкриті міста»

Пріоритетні напрямки розвитку

Попри всі труднощі сьогодення, ми працюємо на перспективу з метою
забезпечення всебічного розвитку громади.
– Удосконалення гуманітарної сфери (безпека, охорона здоров’я, освіта, культура, спорт, молодь, соціальні, адміністративні послуги, благоустрій території і т. п.);
– Сприяння розвитку малого і середнього підприємництва, фермерства,
сільськогосподарського виробництва, перероблення харчових продуктів, туризму;
– Впровадження малої авіації (туризм, транспорт, рятувальна служба, санавіація тощо);
– Розвиток відновлювальної та альтернативної енергетики (вітрова,
геліотермальна, геотермальна, гідроенергія, енергетичні культури, брикети з активного мулу, теплові насоси на стоках тощо);
– Адаптація до змін клімату, реалізація проєктів дружніх до довкілля;
Розширення міжнародного співробітництва.

Галерея