Експерт Сесія Клубі Мерів на тему: «Інвестиційний паспорт громади»

Експерт-сесія з Валентиною Затишняк

9 лютого у Клубі Мерів пройшла експерт-сесія за темою – «Інвестиційний паспорт громади». Спікером цієї зустрічі стала Затишняк Валентина Вікторівна.

 

  Пані Валентина Затишняк – директор Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства.

15 років професійного досвіду служби в органах місцевого самоврядування (Дніпровська міська рада) розробка та провадження різних міжнародних проектів  розвитку міста Дніпра: сталий економічний розвиток та інвестиційна складова, розвиток молодіжних ініціатив, брендинг та маркетинг територій; співпраця з міжнародними фінансовими інституціям та донорами.

6 років практичного досвіду формування інвестиційної привабливості регіону та територіальних громад, зокрема: аудит ресурсів громад, формування інвестиційних продуктів «Інвестиційні профілі громад» для промоції територій та розуміння громадами власних ресурсів, проведення циклів семінарів та зустрічей щодо інвестиційних преференцій та економічного розвитку територіальних громад та підготовки проектів розвитку, залучення та супровід інвестиційних проектів, робота з ключовими стейкхолдерами та формування комунікаційної платформи регіональних партнерів.

Працювала залученим експертом в проєктах Федерації Канадських Муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст (ПРОМІС)» та «Місцевий економічний розвиток міст України (МЕРМ)», україно-німецьких проектах: «Агро-політичний діалог» та «Розвиток соціального діалогу на Дніпропетровщині».

 

На зустрічі спікерка у подробицях розповіла про інвестиційні процеси, побудову та зміст інвестиційного паспорту для громад. Учасники висловили свої думки щодо цього документу та важливості його для інвесторів.

 

Детально обговорили сутність інвестиційного паспорту, формулювання інвестиційної привабливості громади та як правильно її визначати.

Також, розібрали інвестиційні профілі на прикладах Слобожанської територіальної громади та Миколаївської сільської ОТГ.

 

Валентина Затишняк наголосила на важливості моніторингу результатів діяльності громад та конкретних і чітких дій задля поліпшення наповненості інвестиційного паспорту : « Кожна громада повинна зробити серйозний аудит і мати розуміння куди вона рухається, які ресурси в неї є і що вона може запропонувати».
Вигода від інвестиційного паспорта:
– стартова інформація про представлення міста, умови економічного розвитку
– досвід в тому, як правильно формувати інвестиційний проект та як якісно описувати земельну ділянку
– наявний фізичний документ у разі питань економічного та інвестиційного розвитку

У процесі дискусії славутицький міський екс-голова Володимир Удовиченко, додав свій коментар: «Інвестиційний паспорт – це інвестиційні можливості. Бізнесмену він потрібен лише для того, щоб помітити та прийти до громади. Варто зосередити увагу на залученні конкретних інвесторів, а для цього потрібна концептуальна інформація про громаду. Розробка інвестиційного паспорту потребує чималих коштів та зусиль.»

Також, спікерка дала поради щодо формулювання інвестиційних паспортів для громад, що зазнали значних руйнувань під час активних військових дій .

 

Зауважимо, що участь у заході та повний доступ до матеріалів експерт-сесій і відеозаписів є тільки у членів Клубу Мерів – голів міст та громад, а також їх команд.

 

Якщо Ви є головою міста чи громади, але ще не є членом Клубу Мерів – перейдіть за посиланням та зареєструйтесь

 

Попередня
16.02.2023
Rebuild Ukraine 2023 (День 2)
Наступна
28.02.2023
Глобальна декларація мерів за демократію