Глобальна декларація мерів за демократію

29-30 березня 2023 р. Сполучені Штати Америки спільно з урядами Коста-Ріки, Нідерландів, Республіки Корея та Республіки Замбія проведуть другий Всесвітній саміт за демократію (Global Summit for Democracy). Метою проведення саміту є підкріплення істини про те, що безпечніший і справедливіший світ, заснований на демократичних цінностях, є спільним прагненням і спільною відповідальністю.

В рамках підготовки до саміту було ініційовано підписання Всесвітньої декларації мерів за демократію. Декларація спирається на попередню ініціативу мерів Варшави, Праги, Братислави та Будапешта і підсумовує зобов’язання, взяті на першому Саміті за демократію у 2021 р.

Клуб Мерів підтримує Глобальну декларацю мерів за демократію, яка була прийнята Світовим парламентом мерів за ініціативи Фонду Маршала і пропонує всім мерам приєднатись до її підписання.

Дуже символічною є підтримка декларації українськими мерами саме під час боротьби за демократію всього світу.

Глобальна декларація була відмічена в останньому комюніке Великої сімки, а також підтримана на Глобальному саміті за демократію, що проводиться під головуванням США.

Глобальну декларацію підписали вже понад 100 мерів з п’яти континентів.

З українським перекладом декларації можна ознайомитись за посиланням.

Усі зацікавлені голови українських громад можуть підписати Глобальну декларацію мерів за демократію за посиланням

Попередня
09.02.2023
Експерт Сесія Клубі Мерів на тему: «Інвестиційний паспорт громади»
Наступна
17.02.2023
ReBuild Ukraine Warsaw 2023