Irpin Reconstruction Summit – найкращий локальний проект з відбудови міст: позиція Клубу Мерів під час Міланського Трієнале

В Міланському  Трієнале команда Irpin Reconstruction Summit провела презентацію об’єднання італійських стейкхолдерів навколо відбудови Ірпеня –  “Реконструкція міста, кейси та рекомендації: приклад стійкості громади для відродження України».

Завданням команди було показати рівень та кількість залученості Італійських спеціалістів до питань відновлення Ірпеня, підвищити амбіції й інших країн.

Міжнародні та українські організації високо оцінили результати діяльності групи та структурований підхід до питань відновлення.  Так Клуб Мерів України визнав Irpin Reconstruction Summit найкращим локальним проєктом за програмою відбудови.

 

Fondazione Da Vinci вбачають в IRS приклад по реалізації стійкої відбудови для інших міст, і запропонували скласти сумісну методологію задля передачі нашого досвіду іншим громадам” – розповідає Ірина Ярмоленко, керівниця проектного офісу ІРС.

“Наш “План відновлення Ірпеня”  підкреслює, що усі наші візити мають найголовнішу мету – пошук ресурсу для відбудови житла, але для тих, хто шукає інвестиційні та девелоперські можливості місто також відкриває усі двері та готове до кооперації, – пояснює Володимир Карплюк, Голова інвестиційної ради Ірпеня та ІРС.

 

“Взаємодія Ірпінської міської ради та Gensler  – важливий кейс, який викристалізовує надійний фундамент на шляху до сталої відбудови, залучення громади до цих процесів та написання майстер-плану міста-майбутнього”, – Дмитро Негреша, заступник Ірпінського міського голови

“До вторгнення ірпінці відчували гордість за  обличчя міста та якість життя. Важливо працювати над відновленням і покращенням якості життя, вшановуючи історію та героїчний дух його жителів, а також створити основу для довгострокового сталого економічного зростання. Для міста важливо стати втіленням бачення своїх жителів, водночас слугуючи прикладом, на який інші міста України можуть опиратися у процесі відбудови”, –  каже  Надія Волчанська, старший стратег Gensler.

Впродовж заходу в панелях також взяли участь: Юлія Чуфістова, CEO Клуб Мерів України, Вальтер Тогні, голова Торгівельно-промислової палати Італії в Україні, Фабріціо Капаччолі, віце-президент Ради зеленого будівництва Італії, Філіппо Кейроло, Президент Fondazione Da Vinci, Франко Тальябуе, профессор, Політехнічний університет Мілана та представники багатьох інших організацій. Захід організувала ГО ЦСК, ГО Hub Zine(в особі Доменіко Вітто) та уся команда Irpin Reconstruction Summit.

 

Irpin Reconstruction Summit також представили інсталяцію в окремій аудиторії  “Ірпінь, Україна: минуле, сьогодення та майбутнє, Зруйнований, але не скорений” яка нагадує про трагедію, що спіткала місто,  але в той же час відображає надію та волю до  відродження українського міста: 36 екранів в аудиторії дозволили презентувати арт-відео, а саме  відцифровані фото історичного минувшого Ірпеня, сучасність, війну та плани на майбутнє. На самій виставці були: фото, колажі, книги, арт-роботи, План відновлення Ірпеня.

Для довідки:

Міланський Трієнале –  це один з найбільших архітектурних івентів року та  є найкращим майданчиком для презентації ідей присвячених архітектурі, міським трансформаціям і майбутньому міст. Цьогорічний Milano Arch Week включає в себе різні події: лекції, майстер-класи та події в місті, відкриті дискусії. Мета полягає в тому, щоб забезпечити широкий погляд на міську сферу, залучаючи різні голоси до сучасної дискусії.

Gensler — це глобальна архітектурна, дизайнерська та планувальна фірма, яка має 53 офіси та понад 7000 професіоналів, об’єднаних у мережі в Америці, Європі, Китаї, Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та на Близькому Сході. Заснована в 1965 році, фірма працює в усьому світі з більш ніж 4000 клієнтами в більш ніж 29 сферах практики, що охоплюють роботу, спосіб життя, громаду та сектор охорони здоров’я. Команда керується місією створити кращий світ завдяки силі дизайну та вірить, що джерелом нашої сили є наші люди.

HubZine Italia – це платформа для обміну знаннями, яка сприяє дискусіям і громадянському, демократичному діалогу між поколіннями та діалогу між поколіннями. Народжена в 2013 році з ідеї «конкретної утопії» і реалізована протягом багатьох років з новими силами та регенеративними ідеями,  мета — створити простір, відкритий для всіх, щоб дати нове усвідомлення та нові точки зору на світ.

Фонд Terre des hommes (Tdh) заснований у 1960 році і є провідною швейцарською організацією з надання допомоги дітям.Terre des hommes діє в Україні з 2015 року сприяючи вдосконаленню системи захисту дітей та реформуванню соціальної допомоги. Також сприяє участі дітей у розвитку їхніх громад. Щороку тисячі дітей та їхніх батьків отримують допомогу від проєктів, які Tdh реалізує в Україні.

Попередня
17.05.2023
Візит італійської делегації до України
Наступна
15.06.2023
ПІДСУМКИ ОНЛАЙН ЕКСПЕРТ-СЕСІЇ «REBUILD UKRAINE GREEN»