ПІДСУМКИ ОНЛАЙН ЕКСПЕРТ-СЕСІЇ «REBUILD UKRAINE GREEN»

15 червня онлайн-подія під назвою «Rebuild Ukraine Green» зібрала мерів, міських лідерів та міжнародних експертів, ознаменувавши початок багатообіцяючого альянсу між Альянсом європейських мерів та Клубом мерів України. Партнерство, засноване на нещодавно підписаному Меморандумі про партнерство, спрямоване на надання українським містам підтримки, необхідної для відбудови та відновлення після війни, зосереджуючись на сталому та стійкому розвитку.

Захід, натхненний потребами українських міст та розроблений «Планом Маршалла дляУкраїни» Німецького фонду

Маршалла (GMF), став платформою для динамічного обміну ідеями та ініціативами. Ханна Абдулла, старший програмний офіцер GMF Cities, наголосила на необхідності «зеленого» плану Маршалла для України, який забезпечить фінансову, технічну та політичну допомогу для сталої відбудови. Ханна Абдулла, експерт із кліматичних заходів у містах і сталого розвитку, підкреслила важливість зосередження на найбільш постраждалих секторах, включаючи житло, енергетику та міський транспорт.

Генрі Штеренберг із EoT Global Inc., World Trade Center Kyiv повторив цю думку, наголошуючи на критичній ролі промислового сектора в майбутньому України. Штеренберг представив концепцію біоекономіки, побудованої на виробництві біомаси та економічних союзах, підкресливши унікальні можливості, які пропонує нинішня ситуація в Україні для впровадження SMART-технологій. Він передбачив, що протягом п’яти років Україна стане світовим лідером у застосуванні смарт-технологій, сприяючи покращенню якості життя всіх громадян.

Це бачення було ще більше розширено завдяки презентації інвестиційного роуд-шоу «Rebirth of the Nation», яке буде демонструвати потенціал українських міст як неперевершених інвестиційних напрямків. Це було нагадуванням про величезні можливості, які чекають на бізнес та інвесторів, які готові взяти участь у шляху зеленої трансформації України.

Кріста Кампус, голова відділу з питань ЄС і міжнародних відносин у Таллінні та виконавчий директор Зеленої столиці Європи 2023, поділилася вражаючими зеленими ініціативами міста, від скорочення викидів CO2 до використання безпілотних автомобілів і роботів-доставників. Кампус повідомив, що Таллінн організовує консорціум для відновлення України та відкрив шляхи для співпраці.

Під час заходу також були використані висновки Анни Кеніг Джерлмір, колишнього мера Стокгольма, міста, визнаного найбільш екологічним містом у світі у 2022 році. Анна наголосила на важливості зосередження на ефективних заходах сталого розвитку, таких як циклічне використання будівельних матеріалів і перетворення міського транспорту, щоб зробити міста більш зручними для піших прогулянок і велосипедів.

Українські мери поділилися своєю вдячністю та рішучістю відбудувати свої міста кращими, ніж раніше. Міський голова Сум Олександр Лисенко та міський голова Славутича Юрій Фомічев детально розповіли про свої ініціативи щодо енергоефективності, модернізації міської інфраструктури та створення зелених робочих місць. Місто Хмельницький оприлюднило План дій «Зелене місто», який спрямований на покращення якості повітря та води, модернізацію міського транспорту та посилення енергетичної безпеки.

Громадська організація Клуб Мерів України, зареєстрована у 2005 році, покликана популяризувати передовий досвід міського управління, сприяти співпраці між мерами українських міст та підтримувати розвиток міст і громад. Альянс європейських мерів, міжнародна неприбуткова організація зі штаб-квартирою в Брюсселі, допомагає лідерам європейських міст у створенні стійких і прогресивних міських середовищ. Разом вони прагнуть створити більше можливостей для українських міст, що символізує значний крок до сталого майбутнього України.

На онлайн-заході Клуб мерів представляла генеральний директор організації Юлія Чуфістова, а Альянс європейських мерів – співзасновник та директор зі зв’язків з громадськістю Світлана Тесіч.

 

Попередня
12.06.2023
Irpin Reconstruction Summit – найкращий локальний проект з відбудови міст: позиція Клубу Мерів під час Міланського Трієнале
Наступна
16.06.2023
НОВЕ ПАРТНЕРСТВО З БУДІВЕЛЬНИКАМИ ЯК ВАЖЛИВИЙ КРОК ДО ВІДБУДОВИ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНИ