В Знам’янській міській раді за участю Пантаївської та Новопразької селищних рад відбулося створення Економічного союзу між громадами

🟢 Союз трьох! Стартували!

Тут міг бути заголовок «Під лежачий камінь вода не тече» і далі розповідь про захід,який ще триває. Але чоловік,котрий прикував до себе всю увагу аудиторії на кілька годин, видавав щохвилини речі,які цілком можуть бути заголовкоми,то ,звісно краще використати його « Шанс замість дайте»!, або ще купу інших.

Власне і говорили про шанси,можливості, майбутнє, зміни,які здатні робити самі. Генрі
Штеренберг,засновник компанії «Економіка довіри» та Президент платформи World Trade Center Kyiv

спілкувався,навчав,радив,акцентував,працював із запрошеними впродовж кількох годин,бо 02 серпня 2023 року в Знам’янській міській раді за участю Пантаївської та Новопразької селищних рад відбулося створення Економічного союзу між громадами. Створення Економічного союзу закріплено Меморандумом про міжмуніципальне співробітництво і сьогоднішній день дав потужний старт.

Скептики можуть новину пропустити,а оптимісти поза увагою не залишать. Можна скільки завгодно з диванів говорити « влада нічого не робить», задля заспокоєння тих,хто справді нічого не робить для громади. Все оце створення союзу,запрошення експертно компетентних учасників, залучення бізнесу, плани і проекти – справа не одного дня. За цим велика робота міського голови Володимира Сокирка, заступниці міського голови Ліани Пересадченко, секретаря міської ради Вікторії Зеленської, фахівця відділу інфраструктури Ігоря Учанєва і багатьох інших. Сьогодні вже існує союз трьох , а попереду великі перспективи. Зокрема доповідач наголошував : таких союзів в Україні ще нема. Ми самі будемо «прокладати лижню» і хтось інший буде користуватися досвідом. Звісно, першим важко,але ж і можливостей більше! Головне визначитися куди йдемо і з ким!

Для чого все це ? Клуб мерів розпочинає підготовку до реалізації масштабного всеукраїнського проекту наших стратегічних партнерів EoT Global Inc. Rebirth of the Nation – “Сильні громади – сильна Україна”.

Метою проекту є розробка конкретної стратегії координації та партнерства між громадами та місцевим приватним сектором для створення бачення та подальшого залучення міжнародних корпорацій і інвесторів з метою створення збалансованої місцевої економіки, яка буде створювати робочі місця та економічні можливості, покращувати умови проживання кожного громадянина економічного союзу..

Переваги економічних союзів

 

  • Збільшення економічної потужності

Об’єднуючись в економічний союз, муніципалітети можуть збільшити свою економічну потужність. Сумарні ресурси кількох міст і громад під спільним баченням можуть бути використані для збільшення шансів залучення інвестицій та збільшення торгівлі, що може створити робочі місця та сприяти економічному зростанню у кожній громаді. Економічні об’єднання також можуть допомогти вирівняти конкурентоспроможність малих і великих муніципалітетів, забезпечуючи всім членам доступ до одних і тих самих ресурсів та можливостей.

 

  • Обмін ресурсами та експертизою

Муніципалітети, які є частинами економічного союзу, через робочі групи можуть обмінюватися ресурсами та експертизою для досягнення спільних цілей. Наприклад, одне місто може мати експертний досвід в певній галузі, тоді як інше може мати природні ресурси та інші активи. Спільна робота дозволяє муніципалітетам об’єднати свої природні ресурси, фінансові ресурси, програми економічного стимулювання, потенціал та експертизу для досягнення більших результатів, ніж вони могли б зробити окремо.

 

  • Поліпшення інфраструктури

Громади в Економічних союзах планують разом інфраструктуру від доріг до інтернет комунікацій. Спільна робота дозволяє муніципалітетам використовувати фінансування та ресурси для поліпшення доріг, мостів та іншої інфраструктури, яка є важливою для економічного зростання. Це може зробити регіон більш привабливим для бізнесу та інвесторів, що сприятиме збільшенню економічної активності.

 

  • Розвиток бізнесу

Економічні союзи є найбільш ефективними при залученні місцевих підприємств громад -учасниць союзу. Тільки шляхом спільного розроблення стратегій та планів економічного розвитку можна досягти реальних результатів, а не порожніх документів.

Попередня
24.10.2023
Міжнародний форум для реконструкції та перезапуску країни разом з європейською спільнотою та іншими іноземними державами
Наступна
31.08.2023
Перші зустрічі робочої групи Економічного Союзу громад Чернігівщини та бізнесів