Захід «Економічний союз інноваційного агрокластеру «Західне Полісся»

У місті Ковелі, 8 вересня 2023 року відбувся захід «Економічний союз інноваційного агрокластеру «Західне Полісся» за участі начальника Ковельської районної військової адміністрації, голови Ковельської районної ради, голів громад інноваційного агрокластеру “Західне Полісся”, представників бізнесу, Волинської торгово-промислової палати.

Агенція регіонального розвитку Волинської області та Клуб Мерів за підтримки та безпосередньої участі стратегічних партнерів-компаній Economy of Trust Global Inc (USA) та UMEDA, розпочали реалізацію програми Економічних союзів громад.

 


Клуб Мерів вже працює над отриманням грантів для перших 5 економічних союзів, заявки по яким сформовані до кінця серпня 2023 року. Всього планується робота по 25 економічним союзам. Спікер заходу – Генрі Штеренберг, засновник компанії Economy of Trust Global Inc (USA) та президент WTC Kyiv.

Присутні мали змогу ознайомитися з презентаціями Голови Консультативної Ради Клубу Мерів, Директорки Українського агентства муніципального економічного розвитку UMEDA: «Діяльність Клубу Мерів під час війни-плани на відбудову та економічне відновлення України, а також презентацією ЕоТ Global Inc. (USA) та обговорення можливостей економічних союзів засновника ЕоТ Global Inc. (USA), Президента WTC Kyiv.

Спікери форуму, а також керівники кластерів, які успішно працюють в Україні, ділились своїм досвідом та надавали аналіз кластерному потенціалу регіону, агроресурсному потенціалу, міжнародному маркетингу, а також практичним аспектам становлення кластера.


Під час заходу були обговорені важливі аспекти співпраці, яка ґрунтується на впровадженні європейських стандартів, шляхом організації економічних союзів громад на території агрокластеру “Західне Полісся”. В рамках зустрічі був підписаний економічний союз “Західне Полісся” між 14 громадами учасницями кластеру – Меморандум про муніципальне співробітництво громад.

Метою Меморандуму є об’єднання зусиль Сторін щодо розробки та реалізації спільних проектів в рамках інноваційного агро-кластеру «Західне полісся», налагодження взаємодії між Сторонами, та їх сферами діяльності, передача знань та умінь у рамках ефективної співпраці; пошук можливостей та виявлення перешкод у діяльності громад в рамках агро-кластеру.

Для реалізації мети та предмету Меморандуму Сторони визначають такі напрями співробітництва: економіка та інвестиційна діяльність, збереження навколишнього середовища, в тому числі енергозбереження, екологія; житлово-комунальне господарство та управління відходами; транспорт; водопостачання та водовідведення; соціальна інфраструктура, соціальний захист; підтримка та розвиток підприємництва та місцевого бізнесу; організація та реалізація спільних заходів (семінари, конференції, конкурси, тощо); залучення партнерських та донорських організацій для реалізації мети Меморандуму; сторони спільно залучають i реалізовують взаємоузгоджені проєкти міжнародної допомоги; сторони беруть участь у розробці та впровадженні взаємоузгоджених проєктів.

Відділ організаційної, інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату Ковельської райдержадміністрації

Попередня
31.08.2023
Перші зустрічі робочої групи Економічного Союзу громад Чернігівщини та бізнесів
Наступна
08.09.2023
Спільними зусиллями до економічного розквіту: Альянс південного Поділля обговорює інноваційні проекти