Звіт Harvard Kennedy School «Майбутнє допомоги США в розвитку України»

Вчені Harvard Kennedy School провели 34 інтерв’ю з ключовими зацікавленими сторонами, відвідали Україну, щоб оцінити вплив війни з перших рук, і поїхали до Вашингтона, округ Колумбія, щоб зустрітися з політиками та іншими експертами.

Автори резюмують:

Війна завдала надзвичайної людської, соціальної та економічної шкоди, поточні оцінки витрат на відбудову коливаються від 580 млрд. до 1,1 трильйона доларів. Враховуючи масштаби руйнувань та потенціал тривалого конфлікту, зусилля з відбудови не можуть чекати припинення бойових дій; Крім того, ці зусилля повинні мати глобальний характер і включати участь приватного сектора. Як кандидат на членство в Європейському Союзі (ЄС), відбудова також повинна стати каталізатором глибшої інтеграції України з Європою та її вступу до ЄС. Цей процес вступу буде довгим, складним і повинен включати серйозні реформи судової системи країни. Зміни в ключових секторах економіки також будуть необхідні для приведення українських сільськогосподарських, енергетичних та технологічних компаній у відповідність до 35 acquis або критеріїв вступу ЄС.

 

У цьому звіті розглядається, чи варто – і якщо так, то як – USAID має прагнути сприяти більшому наближенню українських фірм до стандартів ЄС.

 

Аналіз завершується трьома загальними рекомендаціями USAID щодо середньострокової та довгострокової взаємодії в Україні (див. стор. 42):

 

А. Пріоритизувати програмування на основі міжнародних стандартів: USAID має надавати Україні підтримку, не пов’язану зі стандартами ЄС, яка каталізує відновлення країни та глибшу економічну інтеграцію з ЄС, але явно не вирішує питань, пов’язаних зі стандартами. .

 

Б. Включити обмежене програмування, орієнтоване на стандарти ЄС: USAID має розробити програми, які б явно сприяли наближенню українських фірм до стандартів ЄС. Це обмежить ризик фрагментації серед міжнародних донорів, прискорить вступ України до ЄС та забезпечить більш передбачуване фінансове середовище для інвесторів. .

 

В. Підтримка післявоєнної децентралізації: USAID має розпочати створення рамок для післявоєнної децентралізації, яка надає пріоритет ініціативам на грантовому та муніципальному рівнях, щоб надати місцевим громадам можливість взяти на себе відповідальність за власні процеси відбудови.

 

Усі напрацювання автори виклали у звіті.  Для вашої зручності ми зробили переклад на українську мову. Ознайомитись з обома версіями звіту ви можете, натиснувши на відповідне фото нижче.

Попередня
14.09.2023
Підписали меморандум про співпрацю з Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області